

טבלאות אינטראקטיביות בסוף הכתבה:
לפי תחזית FUNDER, אוקטובר 2026 צפוי להסתיים בירידות בשמונה מתוך תשע קרנות ההשתלמות במסלול הכללי שבטבלה, ובכל תשעת הגופים במסלול המניות. עם זאת, בכל הגופים ובשני המסלולים נשמרת תשואה מצטברת חיובית מתחילת השנה וב־12 החודשים האחרונים.
במסלול הכללי מור היחידה עם תחזית חיובית!
מור מובילה באוקטובר עם תחזית לתשואה של 0.40%+ אחריה ילין לפידות עם מינוס 0.16% ומיטב עם מינוס 0.19%. כלל מדורגת רביעית עם מינוס 0.23%, סמוך לממוצע תשעת הגופים, שעומד על מינוס 0.24%. בתחתית הטבלה החודשית נמצאות מנורה מבטחים עם מינוס 0.48% ואלטשולר שחם עם מינוס 0.55%. הפער בין הראשונה לאחרונה עומד על 0.95 נקודת אחוז.
|
דירוג |
הגוף המנהל |
תחזית FUNDER |
תחזית FUNDER |
תחזית FUNDER |
|
1 |
מור |
0.40% |
8.03% |
9.72% |
|
2 |
ילין לפידות |
-0.16% |
5.20% |
6.60% |
|
3 |
מיטב |
-0.19% |
6.74% |
9.20% |
|
4 |
כלל |
-0.23% |
8.35% |
11.20% |
|
5 |
אנליסט |
-0.27% |
5.75% |
7.53% |
|
6 |
מגדל |
-0.33% |
6.78% |
9.25% |
|
7 |
הראל |
-0.38% |
6.52% |
8.66% |
|
8 |
מנורה מבטחים |
-0.48% |
6.55% |
9.31% |
|
9 |
אלטשולר שחם |
-0.55% |
5.55% |
6.20% |
|
|
ממוצע FUNDER |
-0.24% |
6.61% |
8.63% |
מתחילת השנה התמונה משתנה:
כלל מובילה במסלול הכללי עם 8.35%+, לפני מור עם 8.03%+ ומגדל עם 6.78%+. גם ב־12 החודשים האחרונים כלל ראשונה, עם 11.20%+, ואחריה מור עם 9.72% ומנורה מבטחים עם 9.31%+.
במסלול המניות מור ראשונה בחודש ומתחילת השנה
במסלול המניות הירידות החודשיות חדות יותר. מור מובילה עם תחזית למינוס 0.44%, ואחריה ילין לפידות עם מינוס 0.71% ואנליסט עם מינוס 0.94%. מיטב רביעית עם מינוס 1.10%, לעומת ממוצע של מינוס 1.18%. הראל סוגרת את הדירוג החודשי עם מינוס 1.83%, לאחר אלטשולר שחם עם מינוס 1.65% ומנורה מבטחים עם מינוס 1.43%. הפער בין הקצוות מגיע ל־1.39 נקודות אחוז.
|
דירוג |
הגוף המנהל |
תחזית FUNDER |
תחזית FUNDER |
תחזית FUNDER |
|
1 |
מור |
-0.44% |
13.29% |
16.36% |
|
2 |
ילין לפידות |
-0.71% |
8.35% |
11.15% |
|
3 |
אנליסט |
-0.94% |
10.07% |
12.17% |
|
4 |
מיטב |
-1.10% |
10.47% |
14.45% |
|
5 |
מגדל |
-1.23% |
10.18% |
13.90% |
|
6 |
כלל |
-1.30% |
12.58% |
17.10% |
|
7 |
מנורה מבטחים |
-1.43% |
9.80% |
14.65% |
|
8 |
אלטשולר שחם |
-1.65% |
9.10% |
10.40% |
|
9 |
הראל |
-1.83% |
10.80% |
15.02% |
|
|
ממוצע FUNDER |
-1.18% |
10.52% |
13.91% |
מור מובילה גם מתחילת השנה במסלול המניות, עם 13.29%, לפני כלל עם 12.58% והראל עם 10.80%. בחישוב ל־12 חודשים כלל עולה למקום הראשון עם 17.10%, ואחריה מור עם 16.36% והראל עם 15.02%. מנורה מבטחים מדורגת רביעית ב־12 החודשים עם 14.65%. הראל ממחישה את ההבדל בין תקופות המדידה: למרות המקום האחרון בתחזית החודשית, היא שלישית הן מתחילת השנה והן בשנה האחרונה.
בשלב זה אין בידינו תחזית לקרנות ההשתלמות של הפניקס. עם זאת, תוצאות פוליסת החיסכון שלה לאוקטובר 2026 עומדות על מינוס 0.41% במסלול הכללי ומינוס 1.49% במסלול המניות. אילו אלה היו גם תשואות קרנות ההשתלמות שלה, הפניקס הייתה מדורגת במקום השמיני מתוך עשרה גופים בשני המסלולים: בכללי, אחרי הראל (מינוס 0.38%) ולפני מנורה מבטחים (מינוס 0.48%); במניות, אחרי מנורה מבטחים (מינוס 1.43%) ולפני אלטשולר שחם (מינוס 1.65%). זוהי השוואה היפותטית בלבד בין מוצרים שונים. נתוני פוליסת החיסכון אינם תחזית לקרנות ההשתלמות ואינם נכללים בטבלאות ובממוצעים.
הרקע לחודש השלילי
לפי תחזית מיטב לאוקטובר שפורסמה ב־FUNDER, הירידות במניות בישראל והחולשה באג״ח הקונצרניות המקומיות הכבידו על הקופות, בעוד פיחות השקל מול הדולר סיפק תמיכה. מיטב העריכה ירידה ממוצעת של 0.4% במסלול הכללי ושל 1.1% במסלול המנייתי, ולעומתן עלייה של 2.6% במסלולים העוקבים אחר S&P 500 במונחים שקליים.
בסקירה צוין כי ת״א 35 ירד ב־1.4% ות״א 125 ב־1.6%; בארה״ב נרשמה מגמה מעורבת, עם עלייה של 0.9% ב־S&P 500 וירידה של 2.5% בנאסד״ק. מיטב הבהירה כי החישוב נעשה עד 29 באוקטובר, יום סגירת החודש במרבית קופות הגמל לפי הסקירה, ואינו כולל את יום שישי, 30 באוקטובר.
תחזית מיטב לענף וממוצע FUNDER אינם אותו מדד: הממוצעים בטבלאות כאן הם ממוצעים חשבוניים פשוטים של תשעת הגופים המוצגים, ללא שקלול לפי היקף הנכסים. הנתונים בשורת מיטב בטבלאות הם תחזית FUNDER לקרנות ההשתלמות של מיטב. הדירוג בטבלאות נקבע לפי התחזית החודשית.
תחזיות FUNDER לקרנות ההשתלמות מבוססות על שקלול של ניתוח הרכבי הקרנות, הערכות ונתוני הערכות מנהלים ״הנלחשים בתעשייה״, בשילוב תוצאות פוליסות החיסכון.
המידע מובא לצורכי סקירה ואינו מהווה ייעוץ השקעות או המלצה לפעולה. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.
ליגת FUNDER
קרנות השתלמות
מסלול כללי
תחזית אוקטובר 2026
נכון ל-4.11.2026הנתונים אינם כוללים את יום שישי, 30.10.2026דירוג התחזיות לפי אוקטובר 2026 - מהגבוה לנמוך - 9 גופים
| דירוג | הגוף המנהל | סוג נתון |
אוקטובר 2026 |
מתחילת השנה |
12 חודשים |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | מור | תחזית | 0.40% | 8.03% | 9.72% |
| 2 | ילין לפידות | תחזית | -0.16% | 5.20% | 6.60% |
| 3 | מיטב | תחזית | -0.19% | 6.74% | 9.20% |
| 4 | כלל | תחזית | -0.23% | 8.35% | 11.20% |
| 5 | אנליסט | תחזית | -0.27% | 5.75% | 7.53% |
| 6 | מגדל | תחזית | -0.33% | 6.78% | 9.25% |
| 7 | הראל | תחזית | -0.38% | 6.52% | 8.66% |
| 8 | מנורה מבטחים | תחזית | -0.48% | 6.55% | 9.31% |
| 9 | אלטשולר שחם | תחזית | -0.55% | 5.55% | 6.20% |
| ממוצע FUNDER |
תחזית | -0.24% | 6.61% | 8.63% |
דירוג התחזיות לפי אוקטובר 2026 - מהנמוך לגבוה - 9 גופים
| דירוג | הגוף המנהל | סוג נתון |
אוקטובר 2026 |
מתחילת השנה |
12 חודשים |
|---|---|---|---|---|---|
| 9 | אלטשולר שחם | תחזית | -0.55% | 5.55% | 6.20% |
| 8 | מנורה מבטחים | תחזית | -0.48% | 6.55% | 9.31% |
| 7 | הראל | תחזית | -0.38% | 6.52% | 8.66% |
| 6 | מגדל | תחזית | -0.33% | 6.78% | 9.25% |
| 5 | אנליסט | תחזית | -0.27% | 5.75% | 7.53% |
| 4 | כלל | תחזית | -0.23% | 8.35% | 11.20% |
| 3 | מיטב | תחזית | -0.19% | 6.74% | 9.20% |
| 2 | ילין לפידות | תחזית | -0.16% | 5.20% | 6.60% |
| 1 | מור | תחזית | 0.40% | 8.03% | 9.72% |
| ממוצע FUNDER |
תחזית | -0.24% | 6.61% | 8.63% |
דירוג התחזיות לפי מתחילת השנה - מהגבוה לנמוך - 9 גופים
| דירוג | הגוף המנהל | סוג נתון |
אוקטובר 2026 |
מתחילת השנה |
12 חודשים |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | כלל | תחזית | -0.23% | 8.35% | 11.20% |
| 2 | מור | תחזית | 0.40% | 8.03% | 9.72% |
| 3 | מגדל | תחזית | -0.33% | 6.78% | 9.25% |
| 4 | מיטב | תחזית | -0.19% | 6.74% | 9.20% |
| 5 | מנורה מבטחים | תחזית | -0.48% | 6.55% | 9.31% |
| 6 | הראל | תחזית | -0.38% | 6.52% | 8.66% |
| 7 | אנליסט | תחזית | -0.27% | 5.75% | 7.53% |
| 8 | אלטשולר שחם | תחזית | -0.55% | 5.55% | 6.20% |
| 9 | ילין לפידות | תחזית | -0.16% | 5.20% | 6.60% |
| ממוצע FUNDER |
תחזית | -0.24% | 6.61% | 8.63% |
דירוג התחזיות לפי מתחילת השנה - מהנמוך לגבוה - 9 גופים
| דירוג | הגוף המנהל | סוג נתון |
אוקטובר 2026 |
מתחילת השנה |
12 חודשים |
|---|---|---|---|---|---|
| 9 | ילין לפידות | תחזית | -0.16% | 5.20% | 6.60% |
| 8 | אלטשולר שחם | תחזית | -0.55% | 5.55% | 6.20% |
| 7 | אנליסט | תחזית | -0.27% | 5.75% | 7.53% |
| 6 | הראל | תחזית | -0.38% | 6.52% | 8.66% |
| 5 | מנורה מבטחים | תחזית | -0.48% | 6.55% | 9.31% |
| 4 | מיטב | תחזית | -0.19% | 6.74% | 9.20% |
| 3 | מגדל | תחזית | -0.33% | 6.78% | 9.25% |
| 2 | מור | תחזית | 0.40% | 8.03% | 9.72% |
| 1 | כלל | תחזית | -0.23% | 8.35% | 11.20% |
| ממוצע FUNDER |
תחזית | -0.24% | 6.61% | 8.63% |
דירוג התחזיות לפי 12 חודשים - מהגבוה לנמוך - 9 גופים
| דירוג | הגוף המנהל | סוג נתון |
אוקטובר 2026 |
מתחילת השנה |
12 חודשים |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | כלל | תחזית | -0.23% | 8.35% | 11.20% |
| 2 | מור | תחזית | 0.40% | 8.03% | 9.72% |
| 3 | מנורה מבטחים | תחזית | -0.48% | 6.55% | 9.31% |
| 4 | מגדל | תחזית | -0.33% | 6.78% | 9.25% |
| 5 | מיטב | תחזית | -0.19% | 6.74% | 9.20% |
| 6 | הראל | תחזית | -0.38% | 6.52% | 8.66% |
| 7 | אנליסט | תחזית | -0.27% | 5.75% | 7.53% |
| 8 | ילין לפידות | תחזית | -0.16% | 5.20% | 6.60% |
| 9 | אלטשולר שחם | תחזית | -0.55% | 5.55% | 6.20% |
| ממוצע FUNDER |
תחזית | -0.24% | 6.61% | 8.63% |
דירוג התחזיות לפי 12 חודשים - מהנמוך לגבוה - 9 גופים
| דירוג | הגוף המנהל | סוג נתון |
אוקטובר 2026 |
מתחילת השנה |
12 חודשים |
|---|---|---|---|---|---|
| 9 | אלטשולר שחם | תחזית | -0.55% | 5.55% | 6.20% |
| 8 | ילין לפידות | תחזית | -0.16% | 5.20% | 6.60% |
| 7 | אנליסט | תחזית | -0.27% | 5.75% | 7.53% |
| 6 | הראל | תחזית | -0.38% | 6.52% | 8.66% |
| 5 | מיטב | תחזית | -0.19% | 6.74% | 9.20% |
| 4 | מגדל | תחזית | -0.33% | 6.78% | 9.25% |
| 3 | מנורה מבטחים | תחזית | -0.48% | 6.55% | 9.31% |
| 2 | מור | תחזית | 0.40% | 8.03% | 9.72% |
| 1 | כלל | תחזית | -0.23% | 8.35% | 11.20% |
| ממוצע FUNDER |
תחזית | -0.24% | 6.61% | 8.63% |
הנתונים הם תחזיות FUNDER ועשויים להשתנותניתוח הרכבי הקרנות, הערכות ונתונים ״הנלחשים בתעשייה״ ותוצאות פוליסות החיסכון.הממוצע חשבוני של 9 הגופים בטבלה, ללא שקלול לפי נכסים.
ליגת FUNDER
קרנות השתלמות
מסלול מניות
תחזית אוקטובר 2026
נכון ל-4.11.2026הנתונים אינם כוללים את יום שישי, 30.10.2026דירוג התחזיות לפי אוקטובר 2026 - מהגבוה לנמוך - 9 גופים
| דירוג | הגוף המנהל | סוג נתון |
אוקטובר 2026 |
מתחילת השנה |
12 חודשים |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | מור | תחזית | -0.44% | 13.29% | 16.36% |
| 2 | ילין לפידות | תחזית | -0.71% | 8.35% | 11.15% |
| 3 | אנליסט | תחזית | -0.94% | 10.07% | 12.17% |
| 4 | מיטב | תחזית | -1.10% | 10.47% | 14.45% |
| 5 | מגדל | תחזית | -1.23% | 10.18% | 13.90% |
| 6 | כלל | תחזית | -1.30% | 12.58% | 17.10% |
| 7 | מנורה מבטחים | תחזית | -1.43% | 9.80% | 14.65% |
| 8 | אלטשולר שחם | תחזית | -1.65% | 9.10% | 10.40% |
| 9 | הראל | תחזית | -1.83% | 10.80% | 15.02% |
| ממוצע FUNDER |
תחזית | -1.18% | 10.52% | 13.91% |
דירוג התחזיות לפי אוקטובר 2026 - מהנמוך לגבוה - 9 גופים
| דירוג | הגוף המנהל | סוג נתון |
אוקטובר 2026 |
מתחילת השנה |
12 חודשים |
|---|---|---|---|---|---|
| 9 | הראל | תחזית | -1.83% | 10.80% | 15.02% |
| 8 | אלטשולר שחם | תחזית | -1.65% | 9.10% | 10.40% |
| 7 | מנורה מבטחים | תחזית | -1.43% | 9.80% | 14.65% |
| 6 | כלל | תחזית | -1.30% | 12.58% | 17.10% |
| 5 | מגדל | תחזית | -1.23% | 10.18% | 13.90% |
| 4 | מיטב | תחזית | -1.10% | 10.47% | 14.45% |
| 3 | אנליסט | תחזית | -0.94% | 10.07% | 12.17% |
| 2 | ילין לפידות | תחזית | -0.71% | 8.35% | 11.15% |
| 1 | מור | תחזית | -0.44% | 13.29% | 16.36% |
| ממוצע FUNDER |
תחזית | -1.18% | 10.52% | 13.91% |
דירוג התחזיות לפי מתחילת השנה - מהגבוה לנמוך - 9 גופים
| דירוג | הגוף המנהל | סוג נתון |
אוקטובר 2026 |
מתחילת השנה |
12 חודשים |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | מור | תחזית | -0.44% | 13.29% | 16.36% |
| 2 | כלל | תחזית | -1.30% | 12.58% | 17.10% |
| 3 | הראל | תחזית | -1.83% | 10.80% | 15.02% |
| 4 | מיטב | תחזית | -1.10% | 10.47% | 14.45% |
| 5 | מגדל | תחזית | -1.23% | 10.18% | 13.90% |
| 6 | אנליסט | תחזית | -0.94% | 10.07% | 12.17% |
| 7 | מנורה מבטחים | תחזית | -1.43% | 9.80% | 14.65% |
| 8 | אלטשולר שחם | תחזית | -1.65% | 9.10% | 10.40% |
| 9 | ילין לפידות | תחזית | -0.71% | 8.35% | 11.15% |
| ממוצע FUNDER |
תחזית | -1.18% | 10.52% | 13.91% |
דירוג התחזיות לפי מתחילת השנה - מהנמוך לגבוה - 9 גופים
| דירוג | הגוף המנהל | סוג נתון |
אוקטובר 2026 |
מתחילת השנה |
12 חודשים |
|---|---|---|---|---|---|
| 9 | ילין לפידות | תחזית | -0.71% | 8.35% | 11.15% |
| 8 | אלטשולר שחם | תחזית | -1.65% | 9.10% | 10.40% |
| 7 | מנורה מבטחים | תחזית | -1.43% | 9.80% | 14.65% |
| 6 | אנליסט | תחזית | -0.94% | 10.07% | 12.17% |
| 5 | מגדל | תחזית | -1.23% | 10.18% | 13.90% |
| 4 | מיטב | תחזית | -1.10% | 10.47% | 14.45% |
| 3 | הראל | תחזית | -1.83% | 10.80% | 15.02% |
| 2 | כלל | תחזית | -1.30% | 12.58% | 17.10% |
| 1 | מור | תחזית | -0.44% | 13.29% | 16.36% |
| ממוצע FUNDER |
תחזית | -1.18% | 10.52% | 13.91% |
דירוג התחזיות לפי 12 חודשים - מהגבוה לנמוך - 9 גופים
| דירוג | הגוף המנהל | סוג נתון |
אוקטובר 2026 |
מתחילת השנה |
12 חודשים |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | כלל | תחזית | -1.30% | 12.58% | 17.10% |
| 2 | מור | תחזית | -0.44% | 13.29% | 16.36% |
| 3 | הראל | תחזית | -1.83% | 10.80% | 15.02% |
| 4 | מנורה מבטחים | תחזית | -1.43% | 9.80% | 14.65% |
| 5 | מיטב | תחזית | -1.10% | 10.47% | 14.45% |
| 6 | מגדל | תחזית | -1.23% | 10.18% | 13.90% |
| 7 | אנליסט | תחזית | -0.94% | 10.07% | 12.17% |
| 8 | ילין לפידות | תחזית | -0.71% | 8.35% | 11.15% |
| 9 | אלטשולר שחם | תחזית | -1.65% | 9.10% | 10.40% |
| ממוצע FUNDER |
תחזית | -1.18% | 10.52% | 13.91% |
דירוג התחזיות לפי 12 חודשים - מהנמוך לגבוה - 9 גופים
| דירוג | הגוף המנהל | סוג נתון |
אוקטובר 2026 |
מתחילת השנה |
12 חודשים |
|---|---|---|---|---|---|
| 9 | אלטשולר שחם | תחזית | -1.65% | 9.10% | 10.40% |
| 8 | ילין לפידות | תחזית | -0.71% | 8.35% | 11.15% |
| 7 | אנליסט | תחזית | -0.94% | 10.07% | 12.17% |
| 6 | מגדל | תחזית | -1.23% | 10.18% | 13.90% |
| 5 | מיטב | תחזית | -1.10% | 10.47% | 14.45% |
| 4 | מנורה מבטחים | תחזית | -1.43% | 9.80% | 14.65% |
| 3 | הראל | תחזית | -1.83% | 10.80% | 15.02% |
| 2 | מור | תחזית | -0.44% | 13.29% | 16.36% |
| 1 | כלל | תחזית | -1.30% | 12.58% | 17.10% |
| ממוצע FUNDER |
תחזית | -1.18% | 10.52% | 13.91% |
הנתונים הם תחזיות FUNDER ועשויים להשתנותניתוח הרכבי הקרנות, הערכות ונתונים ״הנלחשים בתעשייה״ ותוצאות פוליסות החיסכון.הממוצע חשבוני של 9 הגופים בטבלה, ללא שקלול לפי נכסים.

תחזית FUNDER לאוקטובר 2026 / קרדיט: אילוסטרציה – AI


