עדכון אחרון: 3.9.2026
הודעת מערכת FUNDER: נערכו תחזיות FUNDER לכל 9 קרנות ההשתלמות הגדולות שבבדיקה הקבועה והכתבה עודכנה בהתאם.
תוצאות סופיות יפורסמו באמצע ספטמבר או מעט מאוחר יותר בגלל חגי תשרי.
תחזית FUNDER לקרנות ההשתלמות באוגוסט: אלטשולר שחם מובילה בשני המסלולים - כלל ראשונה מתחילת השנה וב-12 חודשים
אוגוסט מסתמן כחודש חזק בקרנות ההשתלמות: ממוצע תחזיות FUNDER עומד על 1.37% במסלול הכללי ועל 2.32% במסלול המנייתי. אלטשולר שחם מובילה בשני המסלולים. כלל ממשיכה להוביל מתחילת השנה וב-12 החודשים האחרונים. תחזית מסלול S&P 500 עומדת על כ-1.0% בלבד באוגוסט
אחרי חודש יולי החלש, חודש אוגוסט 2026 מסתמן כחודש חיובי מאוד עבור החוסכים בקרנות ההשתלמות.
תחזיות FUNDER מצביעות על תשואה ממוצעת של כ-1.37% במסלול הכללי ועל תשואה גבוהה במיוחד של כ-2.32% במסלול המנייתי.
אלטשולר שחם מובילה את שני המסלולים, עם תחזית לתשואה של 1.95% במסלול הכללי ושל 3.50% במסלול המנייתי.
אוגוסט ירוק למרות התחזקות השקל
חודש אוגוסט היה חיובי בשוקי המניות בישראל ובעולם, ובמקביל נרשמו עליות גם באיגרות החוב הממשלתיות והקונצרניות בישראל.
מנגד, התחזקות השקל מול הדולר פגעה בתשואה השקלית של ההשקעות בחו"ל. לפי הערכת מיטב, התיסוף בשקל במהלך החודש גרע כ-0.4% מהתשואות.
למרות אפקט המטבע השלילי, העליות בשוקי המניות היו חזקות מספיק כדי לייצר חודש חיובי מאוד בקרנות המנוהלות.
| קרן השתלמות כללי | תחזית FUNDER | תחזית אוגוסט 2026 | תחילת שנה | 12 חודשים | |
| ליגת FUNDER במסלול כללי | |||||
| 1 | אלטשולר שחם | תחזית FUNDER | 1.95% | 6.48% | 11.00% |
| 2 | מיטב | תחזית FUNDER | 1.69% | 6.90% | 13.10% |
| 3 | מור | תחזית FUNDER | 1.65% | 7.69% | 12.69% |
| 4 | כלל | תחזית FUNDER | 1.50% | 8.41% | 15.37% |
| 5 | ילין לפידות | תחזית FUNDER | 1.33% | 5.60% | 10.70% |
| 6 | מגדל | תחזית FUNDER | 1.30% | 7.00% | 13.25% |
| 7 | מנורה מבטחים | תחזית FUNDER | 1.30% | 6.94% | 14.00% |
| 8 | הראל | תחזית FUNDER | 0.98% | 6.83% | 13.00% |
| 9 | אנליסט | תחזית FUNDER | 0.63% | 6.18% | 11.27% |
| ממוצע תחזיות FUNDER | תחזית FUNDER | 1.37% | 6.89% | 12.71% | |
| קרן השתלמות מניות | תחזית FUNDER | תחזית אוגוסט 2026 | מתחילת שנה | 12 חודשים | |
| ליגת FUNDER במסלול מניות | |||||
| 1 | אלטשולר שחם | תחזית FUNDER | 3.50% | 10.50% | 18.25% |
| 2 | מור | תחזית FUNDER | 2.65% | 13.30% | 23.15% |
| 3 | מיטב | תחזית FUNDER | 2.58% | 11.18% | 22.22% |
| 4 | מנורה מבטחים | תחזית FUNDER | 2.27% | 11.15% | 23.59% |
| 5 | מגדל | תחזית FUNDER | 2.10% | 11.05% | 21.90% |
| 6 | כלל | תחזית FUNDER | 2.03% | 13.50% | 25.99% |
| 7 | אנליסט | תחזית FUNDER | 2.03% | 10.23% | 18.65% |
| 8 | ילין לפידות | תחזית FUNDER | 1.88% | 9.22% | 18.25% |
| 9 | הראל | תחזית FUNDER | 1.84% | 11.92% | 23.74% |
| ממוצע תחזיות FUNDER | תחזית FUNDER | 2.32% | 11.34% | 21.75% | |
| S&P500 שקלי | תחזית | 1.00% | 6.00% | 7.50% |
המסלול הכללי: אלטשולר שחם ראשונה, מיטב ומור צמודות אחריה
אלטשולר שחם מובילה בפער את תחזיות FUNDER למסלול הכללי עם תשואה צפויה של 1.95%.
מיטב מדורגת במקום השני עם 1.69%, ומור שלישית עם 1.65%.
גם כלל צפויה להציג חודש חזק עם תשואה של 1.50%.
תחזית אוגוסט במסלול הכללי
- אלטשולר שחם - 1.95%+
- מיטב - 1.69%+
- מור - 1.65%+
- כלל - 1.50%+
- ילין לפידות - 1.33%+
- מגדל - 1.30%+
- מנורה מבטחים - 1.30%+
- הראל - 0.98%+
- אנליסט - 0.63%+
ממוצע תחזיות FUNDER פאנדר: 1.37%+
הפער בין אלטשולר שחם, שמובילה את הטבלה, לבין אנליסט עומד על 1.32 נקודות אחוז - פער משמעותי מאוד לחודש אחד.
המסלול המנייתי: אלטשולר שחם עם תחזית של 3.50%
גם במסלול המנייתי אלטשולר שחם מובילה, ובפער משמעותי.
התחזית לקרן המנייתית של אלטשולר שחם עומדת על 3.50%, לעומת 2.65% למור שבמקום השני ו-2.58% למיטב שבמקום השלישי. מנורה מבטחים במקום הרביעי עם תחזית של 2.27%.
תחזית אוגוסט במסלול המנייתי
- אלטשולר שחם - 3.50%+
- מור - 2.65%+
- מיטב - 2.58%+
- מנורה מבטחים - 2.27%+
- מגדל - 2.10%+
- כלל - 2.03%+
- אנליסט - 2.03%+
- ילין לפידות - 1.88%+
- הראל - 1.84%+
ממוצע תחזיות FUNDER פאנדר: 2.32%+
הפער בין אלטשולר שחם לבין זו שמדורגת אחרונה בתחזיות אוגוסט במסלול המנייתי, מגיע ל-1.66 נקודות אחוז.
תחזיות FUNDER גבוהות מתחזית מיטב לענף
מעניין להשוות את תחזיות FUNDER הספציפיות לגופים הגדולים להערכת מיטב לגבי הענף כולו.
מיטב מעריכה כי התשואה הממוצעת באוגוסט תהיה כ-1.1% במסלול הכללי וכ-2.0% במסלול המנייתי.
לעומת זאת, ממוצע 9 תחזיות FUNDER גבוה יותר ועומד על 1.37% במסלול הכללי ועל 2.32% במסלול המנייתי.
מדובר בפער של כ-0.27 נקודות אחוז במסלול הכללי ושל כ-0.32 נקודות אחוז במסלול המנייתי מה שמעיד אולי על איכות הקרנות הגדולות בתעשייה.
ומה עם S&P 500? הפעם הקרנות המנוהלות עשויות לנצח
לפי תחזית מיטב, מסלול S&P 500 צפוי להציג באוגוסט תשואה שקלית של כ-1.0%.
אם תחזיות FUNDER יתבררו כמדויקות, אוגוסט יהיה למעשה תמונת הראי של יולי.
ביולי מסלול S&P 500 ניצח את הקרנות המנוהלות בזכות פיחות השקל. באוגוסט, למרות העליות בוול סטריט, התחזקות השקל קיזזה חלק ניכר מהתשואה עבור החוסך הישראלי.
מול תחזית של כ-1.0% במסלול S&P 500, ממוצע התחזיות של הקרנות המנוהלות עומד על 1.37% במסלול הכללי ועל 2.32% במסלול המנייתי.
כלומר, הקרנות המנוהלות צפויות לנצח באוגוסט את מסלול S&P 500.
מתחילת השנה: כלל ממשיכה להוביל
התמונה המצטברת מתחילת 2026 שונה מהדירוג החודשי.
במסלול הכללי כלל ממשיכה להוביל, עם תחזית לתשואה מצטברת של 8.41%. מור במקום השני עם 7.69% ומגדל שלישית עם 7.00%.
מתחילת השנה - מסלול כללי
- כלל - 8.41%+
- מור - 7.69%+
- מגדל - 7.00%+
- מנורה מבטחים - 6.94%+
- מיטב - 6.90%+
- הראל - 6.83%+
- אלטשולר שחם - 6.48%+
- אנליסט - 6.18%+
- ילין לפידות - 5.60%+
ממוצע 9 הגופים: 6.89%+
גם במסלול המנייתי כלל מובילה מתחילת השנה, עם תשואה צפויה של 13.50%. מור נושפת בעורפה עם 13.30%, והראל עולה למקום השלישי עם 11.92%.
מתחילת השנה - מסלול מנייתי
- כלל - 13.50%+
- מור - 13.30%+
- הראל - 11.92%+
- מיטב - 11.18%+
- מנורה מבטחים - 11.15%+
- מגדל - 11.05%+
- אלטשולר שחם - 10.50%+
- אנליסט - 10.23%+
- ילין לפידות - 9.22%+
ממוצע 9 הגופים: 11.34%+
לפי הערכת מיטב, מסלול S&P 500 צפוי לעמוד לאחר אוגוסט על תשואה של כ-6.0% מתחילת השנה. כלומר, גם בתקופה המצטברת הוא מפגר אחרי ממוצע הקרנות המנוהלות שנבדקו.
12 חודשים: כלל שומרת על המקום הראשון בשני המסלולים
כלל ממשיכה להוביל גם בבחינת 12 החודשים האחרונים.
במסלול הכללי עומדת תחזית התשואה של כלל על 15.37%, לפני מנורה מבטחים עם 14.00% ומגדל עם 13.25%.
12 חודשים - מסלול כללי
- כלל - 15.37%+
- מנורה מבטחים - 14.00%+
- מגדל - 13.25%+
- מיטב - 13.10%+
- הראל - 13.00%+
- מור - 12.69%+
- אנליסט - 11.27%+
- אלטשולר שחם - 11.00%+
- ילין לפידות - 10.70%+
ממוצע 9 הגופים: 12.71%+
במסלול המנייתי היתרון של כלל בולט אף יותר, עם תשואה צפויה של 25.99% ב-12 חודשים. הראל עולה למקום השני עם 23.74%, מנורה מבטחים במקום השלישי עם 23.59% ומור רביעית עם 23.15%.
12 חודשים - מסלול מנייתי
- כלל - 25.99%+
- הראל - 23.74%+
- מנורה מבטחים - 23.59%+
- מור - 23.15%+
- מיטב - 22.22%+
- מגדל - 21.90%+
- אנליסט - 18.65%+
- אלטשולר שחם - 18.25%+
- ילין לפידות - 18.25%+
ממוצע 9 הגופים: 21.75%+
אין לראות בכתבה המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות.
התשואות הסופיות והרשמיות עשויות להיות שונות מתחזיות FUNDER ויתפרסמו לאחר השלמת החישובים ודיווחי הגופים המנהלים לאחר אמצע ספטמבר.

תחזית FUNDER לקרנות השתלמות אוגוסט 2026 - אילוסטרציה


